Leadership

Founders and Board of Trustees:

  1. Chitharanjan Reddy Nallu
  2. Ram Mohan Reddy Konda

 Board of Trustees:

  1. Praveen Katanguri
  2. Venkata Narasimha Reddy Kondapolu
  3. Gopal Nunna
  4. Ravi Bojja
  5. Sudharani Kondapu

 Executive Commitee:

# Name Title
1 Sudharani Kondapu President
2 Ravi Bojja Past President
3 Sathish Vaddi Vice President
4 Durga Prasad Gangisetti Secretary
5 Partha Byreddy Treasurer
6 Harish Kondamadugu Cultural Secretary
7 Ramachandra Yarubandi Executive Director Charities & Community Affairs
8 Ramana Reddy Madikunta Joint Treasurer
9 Ravi Ganapuram Joint Secretary
10 Satya Malla Joint Secretary Cultural
11 Haritha Duvuri Joint Secretary Cultural
12 Radhika Jayanthi Joint Secretary Cultural
13 Sujith Maram Joint Secretary
14 Chaitanya Tula Ammireddy Joint Secretary Charities & Community Affairs
15 Chandra Sekhar Giduturi Joint Secretary Charities & Community Affairs

 

 Organization Level Advisors:

  1. Vijay Bhasker Bommareddy
  2. Madhusudan Reddy Kola
  3. Anil Reddy Nandikonda
  4. Bhuvanesh Boojala

 Committee Level Advisors:

  1. Lakshmi Babu – Cultural
  2. Ramesh Reddy – Media
  3. Raju Godugu – Sports
  4. Srinivas Vootla – Vendor and Registration
  5. Sandhya Bayireddy -- Youth

 Standing or Ad-hoc Committees:

 Women:

  1. Avni Tatipamula - Chair
  2. Padma Chundi - Co-Chair
  3. Rajani Sayini - Co-Chair

 Finance and Sponsorships:

  1. Ravi Savasiddi

 Business:

  1. Pradyumna SriyapuReddy – Chair
  2. Vishnuvardhan Immadi – Co-chair

 Marketing:

  1. Pavan Pengyala – Chair
  2. Srinivas Gadela = Co-Chair
  3. Krishna Kishore Gayam

 Vendor:

  1. Vijaya Dondeti- Chair
  2. Koushik Sama – Co-chair

 Web:

  1. Srikanth Sampathirao - Chair
  2. Sai Arigela – Co-chair

 Sports:

  1. Madan Mohan Galla -Chair
  2. Madhu Babu -Co-chair

 Youth:

  1. Sai Jitendra Reddy Pydimarla - Chair
  2. Rangaswamy Reddy Sura – Co-chair

 Media and Publicity (Electronic):

  1. Jayasri Telukuntla

 Media and Technical:

  1. Roshan Marpu

 Media and Publicity (Social):

  1. Chitra Dasari

 Food:

  1. Raji Reddy - Chair
  2. Sathish Sunkapally – co-chair

 Spiritual Team:

  1. Srikanth Challa - Chair
  2. Lakshmi Lavanya Thelu – co-chair

 Event and Stage Management:

  1. Shravan Sriramoju

 Registration and Membership:

  1. Kiran Jala – Chair
  2. Anil Kesineni – Co-Chair
  3. Suresh Mangipudi -- Co-chair

 Language, Literary and Arts:

  1. Rampuram Goud - Chair
  2. Jyothi Pisupati –Co-char
  3. Radhika Yanaganti – Co-chair

 CATS Sarigamalu:

  1. Praneeth